Dlaczego warto pisać własnego bloga

Powodów dlaczego warto pisać własnego bloga można można przytoczyć naprawdę sporo.

Dlaczego warto pisać własnego bloga? Jednym z nich może być np chęć podzielenia się swoimi przemyśleniami lub wiedzą z szerszym gronem odbiorców, w tym przypadku własny blog jest do tego metodą chyba najprostszą i najskuteczniejszą. Wiele osób znajduje wiele przyjemności w tego typu przedsięwzięciach. Właśnie dzięki tym osobom w Internecie znaleć można wiele ciekawych artykułów, opinii i na prawie każdy temat.  Wiele blogów można określić mianem autobiografii autorzy opisują w  nich ciekawe sytuacje z życia wzięte oraz własne przemyślenia. Blog to również znakomite narzędzie do komunikacji z własnymi znajomymi- przecież nie każdy chce używać do tego celu facebooka lub NK…

 

Kolejnym powodem dla którego warto pisać własnego bloga jest wykonywany zawód. Blog pisany przez eksperta w swojej dziedzinie zawsze znajdzie grono swoich wiernych odbiorców oraz podniesie prestiż piszącego – o ile oczywiście ten jest w swojej dziedzinie specjalistą, który swoją wiedzą chce się ze światem podzielić. Nawet jeśli nie do końca masz rację, czytelnicy zweryfikują Twoją wiedzę chociażby pisząc komentarze do artykułów.

Pisanie bloga może również być korzystne finansowo – jeśli blog jest poczytny i popularny możesz na nim zarabiać – choćby recenzując produkty które otrzymasz od sponsorów lub zamieszczając na nim reklamy i płatne treści.

Nigdzie się tak nie wypromujesz, jak na własnym blogu. Nie potrzeba do tego żadnej magicznej wiedzy z zakresu PR  – a wręcz przeciwnie. Najlepiej być po prostu  sobą i dzielić się swoją wiedzą i przemyśleniami, a reszta przyjdzie sama: uznanie czytelników, uznanie specjalistów a nawet propozycje zatrudnienia. Każdy ma jakieś atuty, o których nawet sam może nie wiedzieć, ale  mogą być zauważone przez innych a to z kolei może być dla blogera najlepszą inspiracją.

Kolejnym powodem dlaczego warto pisać własnego bloga może być przypadek, w którym blog może być również doskonałym narzędziem dla firm. Ich blog ekspercki może być środkiem bardzo pomagającym w rozwoju. Często aktualizowany blog ekspercki może pozytywnie wpłynąć na wizerunek firmy, jak również przyczynić się do zwiększenia jej pozycji  poprzez pozyskiwanie nowych klientów oraz utrwalanie i komunikację z klientami dotychczasowymi.

Warto jednak wiedzieć, że samo posiadanie bloga jeszcze o niczym nie przeświadcza. Warto go często aktualizować o nowe treści, które nie tylko wpłyną na jego wyższą pozycję w najpopularniejszej wyszukiwarce, ale także spowodują to, że czytelnicy będą do niego często powracać.

 

Jeśli nie wiesz jak się zabrać do założenia własnego bloga skontaktuj się z nami. Dane znajdziesz na stronie KONTAKT Zaprojektujemy, wdrożymy i pokażemy Ci jak łatwe jest blogowanie