Dlaczego WordPress?

Dlaczego WORDPRESS jest podstawą realizacji i projektów wykonywanych przez nas stron internetowych?

Aby Państwa przekonać przedstawimy najważniejsze zalety WordPressa i opowiemy na pytanie dlaczego WordPress jest podstawą większości naszych realizacji.

Po pierwsze:

Prostota obsługi

WordPress to z całą pewnością  jeden z najbardziej intuicyjnych i najlepiej wspieranych przez społeczność skryptów jakie powstały do tej pory.

  • Instalacja- nie stwarzająca jakichkolwiek problemów na serwerach spełniających wymagania skryptu.
  • Administracja - zarządzanie  blogiem także nie sprawia problemów również początkującym administratorom. Panel administracyjny został zaprojektowany w sposób prosty i użyteczny. Już po kilku chwilach pracy z systemem użytkownik wie jaka funkcja gdzie jest  i do czego służy. WordPress posiada multum funkcji administracyjnych, które dodatkowo można rozszerzyć poprzez wgranie odpowiednich wtyczek i dostosowanie go do swoich potrzeb
  • Publikacja własnych informacji, zdjęć filmików jest prosta. Wystarczy skorzystać z prostego edytora WYSIWYG dodać treść, odpowiednią kategorię i wcisnąć przycisk publikuj aby treści pojawiły się w sieci. W razie pomyłki możesz wrócić do wcześniej zapisanej w systemie wersji strony,

Po drugie:

Funkcjonalność:

Po instalacji dysponujesz niesamowitą dunkcjonalnością, która jest zupełnie wystarczająca do prowadzenia bloga, witryny, strony firmowej czy nawet portalu. Szeroki wachlarz opcji w panelu administracyjnym sprawia, że można dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb. Gdy jednak potrzebne są dodatkowe funkcje np. integracja z facebookiem  czy galeria zdjęć można  doinstalować do systemu  odpowiednią wtyczkę wybierając z listy dostępnych.

WordPress może być zarówno prostym blogiem, stroną firmową czy rozbudowanym serwisem społecznościowym – wszystko zależy od twojej wyobraźni ( ta również zainstalowana jest na  platformie WordPress!).

Po trzecie WordPress jest

Prosty w pozycjonowaniu

WordPress został zaprojektowany tak by być w 100% zgodnym ze standardami sieciowymi. A trzeba tutaj dodać, że Google wyróżnia strony tego typu! Jeśli zdecydujesz się na WordPressa to Twoja strona zostanie szybko i sprawie zindeksowana przez tą największą wyszukiwarkę na świecie.

Istnieje także masa dodatkowych wtyczek, które potrafią wycisnąć z WordPressa jeszcze więcej właśnie pod kątem SEO.

Po czwarte:

Tysiące dodatków

Do systemu WordPress dostępne są tysiące wtyczek zarówno płatnych jak i darmowych pozwalających dostosować ten system do najróżniejszych potrzeb. Do wyboru jest multum dodatków typu formularze, mapki, ozdobniki graficzne, galerie zdjęć, moduły slajderów itp itd.

Na stronie http://wordpress.org/extend/plugins/ w tej chwili dostępnych jest ponad 20 000 różnego rodzaju dodatków, a liczba ta rośnie z dnia na dzień.

Po piąte:

Pełna kontrola i elastyczność

Stawiając na platformę WordPress zyskujesz pełną kontrolę nad swoją stroną. W dowolnej chwili możesz go przenieść na serwer innego usługodawcy i nie musisz nikogo pytać o zgodę. Masz pełen dostęp do wszystkich plików i funkcji systemu, które możesz dowolnie zmodyfikować aby dostosować go do swoich wymagań.

Instalujesz wtyczki rozszerzające możliwości WordPressa kiedy chcesz i jakie chcesz.

I ostatnie i najważniejsze:

WordPress jest darmowy!

WordPress  jest  dystrybuowany w oparciu o GNU General Public License co oznacza, że jest całkowicie darmowy. Możesz go pobierać, instalować, modyfikować i używać dowolnie i nikomu nie musisz za to płacić.

Dlaczego WordPress jest wybierany najczęściej przez naszych klientów – chyba już wiadomo.

Biorąc pod uwagę wymienione wyżej właściwości opisywanej platformy proponujemy ją w pierwszej kolejności  jako bazę na nasze  tanie strony internetowe.