FAQ

Na tej stronie przedstawiamy częste pytania (FAQ – Frequently Asked Questions) dotyczące naszej oferty na projektowanie stron internetowych.

Jakie materiały muszę przygotować aby rozpocząć pracę nad stroną?

Na pewno będziemy potrzebowali logo firmy (o ile nie zlecisz nam projektu) oraz zdjęcia związane z działalnością firmy. Będziemy potrzebować również treści  aby wypełnić Twoją nową stronę internetową. Przyda się też ustalenie wersji kolorystycznej. Możesz pokazać nam linki do stron, które Ci się podobają ułatwi to nam trafienie w Twoje upodobania.

Czy muszę wpłacić całą kwotę za projekt strony?

Wstępny jeden projekt próbny możemy przygotować za darmo. Jeśli cena usługi nie przekracza 700 zł wpłata 50% wartości usługi. W razie odstąpienia od umowy z kwoty zaliczki potrącamy koszt prac dotychczas wykonanych.

Jaki jest czas realizacji zlecenia?

Zwykle czas realizacji projektów Starter oraz Standardowy  to do 7 dni roboczych, natomiast pakiety „+” z indywidualnie zaprojektowanym układem, sliderami i zawartością całej strony internetowej  są realizowane w terminie do 14-tu dni roboczych.

Co to jest ten CMS?

CMS czyli Content Managment System, co tłumaczymy jako system zarządzania treścią lub system zarządzania zawartością. Po zalogowaniu do Panelu Administracyjnego swojej strony internetowej będziesz w stanie edytować jej zawartość, treści podstron, zdjęcia w galerii zdjęć itp. Większość naszych projektów realizujemy w oparciu o system WordPress, nieco mniej na Joomla i Drupal.

Czy będę mógł samodzielnie edytować treść na mojej stronie internetowej?

Odpowiedź na to pytanie brzmi „tak”, o ile zdecydujesz się na któryś z pakietów. Wszystkie oferowane przez nas pakiety zawierają w sobie system zarządzania treścią CMS, dzięki któremu bez problemów poradzą sobie Państwo z edycją strony internetowej bez znajomości HTML’a.

Czy obsługa systemu CMS jest łatwa?

Tak, jest to prosty i intuicyjny w obsłudze system podobny do programów typu MS Word. Z pewnością poradzą Państwo sobie z obsługą CMS. Wiele funkcji takich jak: edycja tekstu, tworzenie tabel, wstawianie zdjęć odbywa się na podobnej zasadzie co w programach typu MS Word. Na prośbę udostępnimy panel testowy systemu.

Wasza siedziba jest innej miejscowości niż moja, czy to jakiś problem?

Oczywiście, że nie, współpracujemy zdalnie z firmami z całej Polski, kontakt osobisty między zleceniodawcą i wykonawcą nie jest potrzebny (aczkolwiek czasem niektóre sprawy ułatwia) . Podczas naszej pracy będziemy kontaktować się przede wszystkim mailowo, rzadziej telefonicznie. Jeśli odpowiedzi na nasze pytania dotyczące projektu Twojej nowej strony www będą w miarę szybkie ułatwi to nam projektowanie stron i znacząco przyśpieszy realizację zlecenia.

Czy projektujecie tylko strony internetowe?

Nie tylko, chociaż  projektowanie stron internetowych to nasza pasja, zajmujemy się również promocją stworzonych przez nas witryn w internecie, usługami pozycjonowania, prowadzimy pogotowie komputerowe oraz serwis sieci komputerowych.

Czy oferujecie tylko takie pakiety jak na stronie waszej oferty?

Nie, jeśli masz sprecyzowane wymagania lub żaden z pakietów Ci nie odpowiada, napisz do nas lub zadzwoń, podaj nam specyfikację Twojej strony WWW a my w odpowiedzi prześlemy Ci darmową wycenę.

Czy w późniejszym okresie jest możliwość rozbudowy strony internetowej lub zmiany pakietu?

Tak, strona jest oparta o bardzo elastyczny i modułowy system, który umożliwia rozbudowę w każdej chwili.

Czy w cenie strony otrzymam domenę i hosting?

Hosting tak. Formalności w sprawie rejestracji domeny przeprowadzimy za Ciebie u dowolnego rejestratora. Zależnie od wybranej promocji również domena za pierwszy rok może być gratis.

Czy jeśli mam swój serwer to cena strony jest niższa?

Nie. Hosting jest pierwszego roku darmowym dodatkiem do pakietu.

Mam swój serwer i domenę, czy zainstalujecie stronę na wskazanym przeze mnie serwerze?

Jeśli serwer będzie spełniał parametry techniczne potrzebne do instalacji systemu CMS to tak. W przeciwnym przypadku proponujemy instalację na naszym serwerze bądź na polecanych serwerach.

Co oznacza przedłużenie i za co są opłaty?

W każdym pakiecie w pierwszym roku usługi: domena, serwer oraz opieka techniczna są wliczone w koszt strony. Po upływie roku można przedłużyć funkcjonowanie pakietu w cenie 100zł za stronę typu wizytówka, pakiet Podstawowy i Startowy oraz 200zł za stronę PLUS.

Po co mi pomoc techniczna?

Pierwszego roku w cenie wdrożenia jest wliczona pomoc techniczna. Składa się na nią całoroczna aktualizacja systemu, nadzór w wypadku awarii systemu oraz możliwość pomocy naszego konsultanta. Jeśli posiadają Państwo własna domenę lub serwer, po roku użytkowania pakietu można wykupić pomoc techniczną w cenie 100zł netto na rok. W przypadku nie wykupienia pomocy technicznej nie będziemy podejmować działań zmierzających do aktualizowania systemu oraz modyfikowania strony.

Jestem zainteresowany usługą, której nie znalazłem na stronie?

Napisz do nas lub zadzwoń, szybko odpiszemy czy podejmiemy się Twojego zlecenia.

 

Typowy przebieg realizacji zlecenia:

Przebieg realizacji :

1. Dokonują Państwo zamówienia strony internetowej.

2. Dokonują Państwo wpłaty zaliczki w ustalonej wysokości. Prace rozpoczynamy po zaksięgowaniu wpłaty lub przesłania potwierdzenia dokonania przelewu.

3. Przesyłają Państwo wszystkie materiały do umieszczenia na stronie – treść / zdjęcia.

4.Wstępny projekt przedstawiamy w ciągu 2-3 dni roboczych. Jest to już wstępnie przygotowana działająca strona zaprezentowana na naszym testowym serwerze. Klient może śledzić na bieżąco prace nad stroną.

5. Po akceptacji wyglądu całej skończonej strony, wpłacają Państwo pozostałą część ustalonej kwoty.

6. Strona umieszczana jest na Państwa serwerze.

7. Zgłoszenie strony do wyszukiwarek i dodanie do katalogów stron

 

Jeśli chcieliby Państwo zobaczyć wstępną wersję projektu przed wpłaceniem zaliczki możemy przesłać go na adres e-mail w postaci grafiki  np. jpg


Kontakt